Eesti
English
Reisimine Indiasse »

India - Travel Info

19.06.2015

TÄHELEPANUKS


TERVIS
Enne Indiasse reisimist soovitame registreerida end Eesti Välisministeeriumis ning sõlmida reisi- ja tervisekindlustus.

Enne Indiasse reisile asumist  on soovitav eelnevalt konsulteerida arstiga vaktsineerimise ja võimalike terviseriskide vältimise osas. Rohkem infot leiate Terviseameti koduleheküljelt
Paljud nakkushaigused levivad toidu ja vee kaudu. Indias viibides tuleb kindlasti tavapärasest suuremat tähelepanu pöörata toidu ja joogivee kvaliteedile, samuti isiklikule hügieenile.

Indias esineb difteeriat, düsenteeriat, meningiiti, dengue palavikku, chikungunyat ja malaariat. Sääskede kaudu edasikantav malaaria on eriti levinud Orissa, Madhya Pradeshi, Chattisgarhi, Jharkhandi, West Bengali ja India kirdepiirkondades. Nakatumise vältimiseks on soovitav tarbida arsti poolt ettekirjutatud preventiivseid ravimeid ning kasutada välispidiseid sääsetõrjevahendeid. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb koheselt pöörduda arsti poole.

Indias reisides tuleb valmis olla kõrgest õhutemperatuurist (kohati kuni + 45-50 C) ja tugevast õhusaastatusest tingitud terviseprobleemide tekkeks. Eriti tähelepanelik tuleks olla südame- ja hingamisteede haigusi põdevatel inimestel. Arstiabi ei pruugi kõikjal olla kättesaadav.

Pöörake tähelepanu viisa kehtivusele. Viisat on vajadusel võimalik pikendada kohapeal välismaalaste piirkondliku registreerimise büroos (Foreigners Regional Registration Office).

Soovitame hoida koopiat oma passist, India viisast ja reisipiletitest turvalises kohas originaalidest eraldi.

Juhul, kui pass on Indias viibimise ajal kaotsi läinud või varastatud, pöörduge koheselt politseisse kirjaliku kinnituse saamiseks. Seejärel võtke ühendust Eesti Vabariigi Suursaatkonnaga New Delhis või aukonsuliga ajutise reisidokumendi väljastamiseks. Lisaks tuleb saada ka väljasõiduviisa. Vastavaid taotlusi võtavad vastu välismaalaste piirkondliku registreerimise bürood – Foreigners Regional Registration Office.

Väljasõiduviisa taotlemiseks on nõutavad järgmised dokumendid:

  • Eesti aukonsulilt saadud ajutine reisidokument (tagasipöördumistunnistus või -luba);
  • Eesti aukonsulilt saadud tõend kadunud/varastatud passi kohta;
  • passi varguse/kadumise korral koopia politseis tehtud avaldusest (FIR/GD);
  • kiri/piletid lennukompaniilt Indiasse saabumise kohta (lennu number, Indiasse saabumise aeg ja sihtkoht);
  • kaks passifotot.

Väljasõiduviisa eest tuleb tasuda riigilõiv.

Täpsem info:
New Delhi
Foreigners Regional Registration Office
Block 8, Sector 1
R.K. Puram (Behind Hyatt Regency Hotel)
Tel.: +91-11- 26711443, 2671 1348, 2671 1384
Faks: +91-11-2671 1348
http://www.immigrationindia.nic.in

Kolkata
Foreigners Regional Registration Office
237, Acharya Jagadish Chandra Bose Road
Kolkata - 700 020
Tel.: +91-33-2240-4564/ 22473300/ 22470549

Chennai
Foreigners Regional Registration Office
Shastri Bhawan Annexe
26 Haddows Road
Chennai
Tel.: +91-44-28278210/ 44 -28240338
Faks: +91-44-28240338

Mumbai
Foreigners Regional Registration Office
Annexe 2, CID, IIIrd Floor
Badruddin Tayeb Ji Lane,Behind St. Xaviers College, (near Crawford Market), Mumbai 400 001
Tel.: +91-22-22621169

Amritsar
Foreigners Regional Registration Office
123-D, Ranjit Avenue, Amritsar 143001
Tel.: +91-183-2508250/ 183-2592986

TURVALISUS

Naistel tuleb üksi ja ilma meessaatjateta Indias reisides olla väga ettevaatlik, sest riigis esineb naiste vastu suunatud seksuaalvägivalda.

Goa on siiani olnud turistidele üldiselt väheohtlik piirkond. Kindlasti on soovitav austada kohalikke kombeid, riietumistavasid ning öisel ajal üksi pimedatel tänavatel mitte jalutada.
Indias on alati olnud teatud oht terroristlike rünnakute osas. Seni on esinenud suunatud rünnakuid välismaalaste vastu Mumbais, New Delhis, Jaipuris, Faizabadis, Varanasis, Lucknows ja Hyderabadis. Ohust tulenevalt on soovitav vältida suuremaid demonstratsioone ja muid rahvakogunemisi nii suurlinnades, pühapaikades kui ka teistes turistidele huvipakkuvates piirkondades. Kõrgendatud oht on samuti rahvus- ja usupühal (26 jaanuar), iseseisvuspäeval (15 august), Ramadan ajal, Eid ja Diwali ajal. Kindlasti tuleks jälgida kohapeal võimude korraldusi.

Pinged Andhra Pradeshis ja Hyderabadis on põhjustanud piirkonnas vägivalda. Välisministeerium soovitab olla selles piirkonnas eriti ettevaatlik ja vältida rahvarohkeid kogunemisi.
Välisministeerium soovitab vältida reisimist Pakistaniga piirnevatele aladele, sealhulgas Kashmiri. Terroristlikud grupeeringud on valdavalt koondunud osariiki jagavale India-Pakistani kontrolljoonele ning Kashmiri oru peamistesse keskustesse nagu Srinagar, Gulmarg ja Pahalgam. Samuti tuleks ettevaatlik olla India-Pakistani piirialadel jäävates Gujarati, Punjabi ja Rajasthani osariikides ning inimröövide ja vägivalla tõttu ei ole soovitav külastada Arunachal Pradesh, Assam, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Tripura osariike.

Kindlasti tuleks säilitada valvsus oma isiklike asjade üle. Hoidke hoolikalt oma passi ja raha ning muid väärtuslikke esemeid busside, taksode ja rongidega reisimisel. Samuti olge ettevaatlik teile võõraste poolt pakutava toidu ja joogiga.

Eriti ettevaatlik tuleks olla, kui teile lubatakse suuri kasumeid vääriskivide välismaale toimetamise eest või soovitakse saada ettemaksu soodsa äritehingu sõlmimiseks.

Narkootiliste ainete omamine, vahendamise ja kasutamine on rangelt karistatav.

Monsuuniperioodil (tavaliselt maist oktoobrini) esineb tihti üleujutusi ning maalihkeid, mistõttu tuleb olla ettevaatlik nii maapiirkondades kui ka suurlinnades reisimisel. Soovitav enne maapiirkondade külastamist, täpsustada läbipääsuteid ja kohalike olude olukorda.

LIIKLUS

Indias on vasakpoolne liiklus.  Auto- või mopeedijuht peab alati kaasas kandma rahvusvahelist juhiluba. Teed ei ole heas korras ning kohalikud liiklusolud eurooplase jaoks üsna raskesti mõistetavad.  Öösiti puudub paljudes kohtades tänavavalgustus,  teetähiste ning liiklusmärkide paigutus on sageli eksitav  või puudulik.  Võimalusel liigelge takso, autorikša või rongiga.  Indias on hästi arenenud transpordiühendus erinevate osariikide ja nii suuremate kui ka väiksemate linnade vahel – käigus on bussid, praamid, laevad, rongid ning kohalikud lennuliinid
Veenduge, et turistidele transpordi- jm teenuseid osutaval ettevõtjal oleks kaasaegne varustus, tegevusluba ja kindlustus ning täidetakse ohutusnõudeid.  Oma teenuseid pakuvad Indias ka mitmed rahvusvahelised autorendifirmad nagu Avis, Budget, ja Autoriders International Limited. Laialdaselt pakutakse võimalust rentida auto ka koos juhiga. Kui kasutate antud võimalust, veenduge et juht on kursis piirkonnaga mida plaanite külastada.

India reisiinfo

KUI VAJAD VÄLISRIIGIS ABI

Sõltuvalt juhtunust on paljudes olukordades abiks perekond, sõber, lennufirma, reisikorraldaja, tööandja või reisikindlustusfirma.
Konsulaarabi saab Eesti Vabariigi Suursaatkonnast New Delhis või Eesti Vabariigi aukonsulaatidest Indias.

Hädaolukorras saab konsulteerida Välisministeeriumi valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Juhime tähelepanu sellele, et Indial on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium sisenemistingimuste õigsuse ega nendest tekkinud kahjude eest.

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

India Saatkond Helsingis
Kulosaarentie 32, Helsinki 00570, Soome
Tel: (358) 9 228 99 10,
Fax : (358) 9 622 12 08
Email: indianembassy@indianembassy.fi
www.indianembassy.fi

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i  (TIM), kus  reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Välisministeeriumile edastatud andmetel on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida ta saab turismi või ärieesmärgil kuni 30 päevaks taotleda piiril, täites vähemalt 4 päeva, kuid mitte rohkem kui 30 päeva enne väljalendu enne riiki sisenemist viisataotluse elektrooniliselt.  Viisa piirilt süsteemi alusel tohib viisat taotleda 2 korda aastas Viisa taotlemiseks vajalike dokumentide kohta loe lähemalt India Saatkonna Helsingis kodulehelt.

Indiasse reisija peab arvestama asjaoluga, et mitmesse piirkonda ning osariiki sisenemiseks on nõutav eriluba. Infot vastavate piirkondade ning lubade väljastamise kohta saab India reisibüroodes vt. www.incredibleindia.org.

 

TopBack

© Embassy of the Republic of Estonia in New Delhi C15, Malcha Marg, Chanakyapuri, New Delhi, 110 021, India tel. +91 11 4948 8650,
e-mail: Embassy.New-Delhi@mfa.ee